Aynı Ruh, Aynı Heyecan!

Sayın Valimiz Mehmet Makas,18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümünü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Kültür Merkezi’nde sahnelenen “Dünyaya Nizam Verenler Çanakkale 1915” drama gösterisine katıldı.

Cumhuriyetin Yüzüncü Yılında Anadolu’dan Çanakkale’ye adlı video gösterisinin ardından Programda konuşma yapan Sayın Valimiz Mehmet Makas, programda yaptığı konuşmada, Çanakkale Zaferi’nin Türk Milletinin tarihteki kutlu yürüyüşünün dönüm noktalarından biri olduğunu belirtti. Sayın Valimiz Makas, “Çanakkale Zaferi, son kalemizi, vatan toprağımızı, Anadolu’yu savunmak adına kazanılmış bir zafer olmakla beraber bu zaferle Kurtuluş Savaşı’nın önsözü yazılmıştır.” dedi.

Her zaman milli şuur ile hareket edilmesi gerektiğine değinen Sayın Valimiz,  “Misak-ı Milli sınırları içinde seksen altı milyon insanın kökeni, mezhebi ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlı olan bütün kardeşlerimiz eşittir. Her biri bizim için kıymetli ve değerlidir.” dedi. 

Konuşmasını Yüce Allah’ın birlik ve beraberliğimizi koruması temennisiyle sonlandıran Sayın Valimiz Mehmet Makas,  “Bize bu günleri bahşeden, bayrağımıza verdikleri kanla renk katan, bu toprakları bize vatan yapan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını rahmetle anıyorum. Tarihteki kutlu yürüyüşümüzde şehadete erişen şehitlerimizi ve ahirete irtihal etmiş gazilerimizi rahmetle anıyorum.” dedi. 

Çanakkale’den gelen vatan toprağının Sayın Valimize takdim edilmesi ile devam eden program Mehmet Akif Ersoy Lisesi öğrencilerinin drama gösterisinin ardından sona erdi.

Scroll to Top