Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin’in başkanlığında, Sayın Valimiz Mehmet Makas ile birlikte Valilik Makam Toplantı Salonu’nda “İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı” gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin’in başkanlığında, Sayın Valimiz Mehmet Makas ile birlikte Valilik Makam Toplantı Salonu’nda “İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı” gerçekleştirildi.

Toplantıya, Sayın Valimiz Mehmet Makas’ın yanı sıra, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mustafa Kaplan, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Engin Pehlivanlı, Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri ile İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz katıldı.

Toplantı sonrası Bakan Sayın Tekin basın mensuplarına açıklamada bulundu. Konuşmasına başlamadan önce İsrail ve Filistin arasındaki savaşa değinen Sayın Bakan Tekin, “ Biz Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde bu konuda adaletli hakemlik denilen müessese ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak üstümüze düşeni yapıyoruz. İnşallah bu konu ile görevli uluslararası kuruluşlar da bir an önce vazifelerini yaparlar. Barışı tesis etmekle görevli başta Birleşmiş Milletler olmak üzere bu yapıların sürece bir an önce müdahil olmalarını ve gerekli adımları atmalarını temenni ediyorum. “ dedi.

İLİMİZİN EĞİTİM-ÖĞRETİM DURUMU MASAYA YATIRILDI

İl il gezerek bütün illerimizde ilin mevcut durumunun masaya yatırıldığına değinen Bakan Tekin “Bu toplantılarımızın birincisini yaptık. Valimiz, Belediye Başkanımız, Milletvekilimiz ile birlikte bir değerlendirme toplantısı yaptık. Bu değerlendirme toplantısında burada hem yatırım anlamında devam eden işler, biten işler, eğitim-öğretime açılacak okullar, öğretmen ihtiyacı, eğitim-öğretimin niteliğini artırmak için alabileceğimiz tedbirler hepsini masaya yatırdık. Çok da verimli bir toplantı oldu. Ben bu anlamda sorunları minimize etmeye çalışan ilin siyasi ve mülki idare yöneticilerini, yerel yöneticilerini tebrik ediyorum. Teşekkür ediyorum kendilerine. Eğitime verdikleri katkılarının devam etmesini temenni ediyorum. Kırıkkale ile ilgili genel anlamda ihtiyaç duyulan şeylerle ilgili notlarımızı aldık. İnşallah eğitim-öğretim dönemi zaten sağlıklı bir şekilde başlamış, daha konforlu bir hale getirmek için yapabileceğimiz, alabileceğimiz tedbirlerle ilgili notlarımızı aldık. Yeni eğitim-öğretim yılında belki bahar döneminde inşaatı tamamlanacak, çünkü %75 seviyesinin üstünde olan inşaatlarımız var. Tamamlandığında epeyce bir rahatlama sağlamış olacak.” dedi.

HERKES KENDİNİ BU İŞE ADAMIŞ

İlimizde eğitim-öğretim noktasında mülki idare birimleri, yerel yöneticiler, siyasiler ve tüm halk olarak herkesin kendini bu işe adadığını ifade eden Bakan Tekin “Buradaki herkes kendini bu işe adamış durumda. İnşallah güzel şeyler elde edeceğiz. Bu toplantılarda arzu ettiğimiz şeylerden bir tanesi yaz aylarında hayata geçirdiğimiz yeni uygulamaların sahadaki karşılıklarını da arkadaşlarla konuşuyoruz. Bunlardan bir tanesi MESEM’lerle ilgili aldığımız tedbirler. Onu konuştuk. Orda ciddi mesafe katedilmiş. Bir başka şey açık liselere girişle ilgili süreçti. Onu da rakamlar üzerinde konuştuk. Ben o konuda da tedbir alan ekiplere teşekkür ediyorum. Bu tür ziyaretlerimiz devam edecek.” dedi.

Scroll to Top