Sayın Valimiz Mehmet Makas, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü kapsamında Kırıkkale Üniversitesi tarafından düzenlenen programa katıldı.

Sayın Valimiz Mehmet Makas, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü kapsamında Kırıkkale Üniversitesi tarafından düzenlenen programa katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın akabinde Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam eden programda sırasıyla Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Ersan Aslan, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanı Prof.Dr. Derya Örs’ün konuşmalarının ardından kürsüye çıkan Sayın Valimiz Mehmet Makas, konuşmasında, “Bugün 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümünü hep beraber kutluyoruz. Aynı zamanda da Aziz Milletimizin kutlu yürüyüşündeki tüm şehitlerimizi anıyoruz. Ecdadımız ile ne kadar övünsek azdır. Çanakkale bütün bu değerlerimizi savunan, Sayın Cumhurbaşkanımızın tabiriyle Türkün dik duruşunu sergileyen, tarih sayfalarına altın harflerle kazınmış son kalenin savunulduğu, son yuvası olan Anadolu’nun savunulduğu bir mücadeledir. Mübarek ve kutlu bir zaferdir. Biz de Türk Milleti olarak bütün dünyaya adaletli ve hoşgörülü bir yönetimi yaymak adına kutlu yürüyüşe devam edeceğiz. Ben bu duygu ve düşüncelerle inanıyorum ki Kırıkkale Üniversitesi’nde yetişen tüm genç kardeşlerimiz Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef olarak gösterdiği muasır medeniyet seviyesini yakalamada üzerlerine düşeni fazlasıyla yapacaklar.” dedi. 
Sayın Valimiz Makas, “18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarının kutlu yürüyüşünde bayrağa kanını vermiş tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, şehitlerimizin emanetleri ve yine şehadet yolunda uğurlanmış olan gazilerimizi de saygıyla selamlıyorum. Varlıkları daim olsun.” dedi.

Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof.Dr. Yüksel Özgen’in 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Bir Milletin Dirilişi adlı konferansının akabinde program sona erdi.

Scroll to Top