Sayın Valimiz Mehmet Makas, 36. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında ziyarette bulunan heyeti makamında kabul etti.

Sayın Valimiz Mehmet Makas, 36. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında ziyarette bulunan heyeti makamında kabul etti.
Ziyarete Ticaret İl Müdürü Seyfettin Çetiner, Kırıkkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Osman Cebeci ve yönetim kurulu üyeleri ile yılın Ahisi seçilen Bekir Balcı katıldı.
18-24 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan Ahilik Haftası kutlamalarının ilimizde çeşitli etkinliklerle kutlanacağını ifade ederek etkinliklere ilişkin bilgi sunan Başkan Cebeci, esnaf ve sanatkarlara vermiş olduğu desteklerden dolayı Sayın Valimiz Mehmet Makas’a teşekkür etti.
Heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyetini dile getiren Sayın Valimiz, Eylül ayı içerisinde kutlanacak olan ve ticari ahlakın prensiplerini ortaya koyan Ahiliğin, medeniyetimizin gelişmesinde, kültür, sanat ve ticaret hayatının zenginleşmesinde, çalışma hayatında ahlaki değerlerin yerleşmesinde büyük rolü bulunduğunu belirterek, kutlamaların amacı doğrultusunda başarılı geçmesi temennisinde bulundu. 
Ziyarette, Ahilik Kaftanı giyen Sayın Valimiz’e ayrıca Ahilik Sancağı ve Ahiler Nasihatı tabloları ile Ahilik hakkında kitap ve çiçek takdim edildi.

Scroll to Top