Sayın Valimiz Mehmet Makas, Bakanlığımız tarafından başlatılan “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Narkorehber Eğitim” bilinçlendirme ve farkındalık programına katıldı.

Sayın Valimiz Mehmet Makas, Bakanlığımız tarafından başlatılan “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Narkorehber Eğitim” bilinçlendirme ve farkındalık programına katıldı.
İçişleri Bakanlığı tarafından 2020 yılında çocukların ve gençlerin uyuşturucu ve zararlı madde kullanımının önüne geçmek, mücadelede annelerin farkındalığının artırılması ve anne duyarlılığından hareketle 81 ilde başlatılan “ En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında Narkorehber Eğitimi ve UYUMA aplikasyonunun tanıtım programı gerçekleştirildi.
İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli Komiser Uğur Akçay’ın açılış konuşması ile başlayan ve narkotik Polisi Cem Gökgöz’ün madde bağımlılığı konusundaki bilgilendirme sunumu ile devam eden programda “UYUMA” adlı aplikasyon ve Valiliğimiz himayelerinde yürütülen Huzurköy ve Umut Projesi hakkında bilgiler verildi. Akabinde narkotik dedektör köpeği Adam’ın arama gösterisi ile program devam etti.
Ülkemizde uyuşturucu kullanımının oransal olarak diğer illere kıyasla ilimizde az olduğuna değinerek sözlerine başlayan Sayın Valimiz Mehmet Makas, konuşmasının devamında “Uyuşturucu ile mücadelemiz sürmektedir. Uyuşturucu kullanımını ilimizde sıfıra indirmek hedeflerimiz arasında.Bu mücadeleye katkıda bulunan başta ailelerimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. “ dedi.
Ebeveynlerin uyuşturucu ile mücadele konusunda çocuklarını takip etmesinin önemli olduğuna, nemelazımcı olunmaması gerektiğine değinen Sayın Valimiz “ Olaylara müdahil olun. Nemelazım demez isek, 112 Acil Çağrı Merkezini ve UYUMA adlı programı kullanabilirsek bizim uyuşturucu ile mücadelemiz başta olmak üzere farklı suçlarla mücadelemize de katkı koyarsınız,böylelikle suçla mücadelede başarısız olma gibi bir ihtimalimiz kalmaz. “ dedi.
“En İyi Narkotik Polisi Anne” projesinin uygulanmasında annelerimiz ve öğretmenlerimizden büyük yardım beklediğini ifade eden Valimiz, “Hep beraber mücadele edersek, uyuşturucunun sıfıra indirildiği, asayişin en üst düzeyde olduğu bir dönem yaşarız inşallah” diyerek projeye katkısı olan herkese tekraren teşekkür etti.
Programda konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Rıza Aydın konuşmasında “Çocuklarımız dinleyelim, çocuklarımıza zaman ayıralım.  Bu konuda öğretmenlerimize yardımcı olalım. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak projeye elimizden gelen bütün katkı ile destek olacağız.” dedi.
İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, uyuşturucu ile mücadelede kurumların ve ailelerin kolluk kuvvetlerimize desteklerinin önemli olduğunu vurguladı.
Programa Sayın Valimiz Mehmet Makas’ın yanı sıra, Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin, Vali Yardımcıları Ahmet Sait Kurnaz, Ahmet Ferhat Özen, Oktay Erdoğan, Mustafa Erkayıran, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Barış Cücen, İl Müdürleri, öğretmenler, veliler ve vatandaşlarımız katıldı.

Scroll to Top