Sayın Valimiz Mehmet Makas, Cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Jandarma Mehteranı, Atlı Birlik ve Çelik Kanatlar gösterisine katıldı.

03.11.2023

Cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yılı etkinlikleri kapsamında, Kırıkkale’de Jandarma Mehteranı, Atlı Birlik ve Çelik Kanatlar gösterisi düzenlendi.
Kırıkkale Belediyesi önünden hareket ederek Cumhuriyet ve Demokrasi meydanında bir araya gelen Kırıkkaleli vatandaşlar gösterilere büyük ilgi gösterdi.
MEHTARAN VE ATLI BİRLİK İLE MEYDAN ALANINA GELDİLER
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100.yıl etkinlikleri kapsamında Jandarma Genel Komutanlığı himayelerinde, Kırıkkale Valiliği ve Belediye Başkanlığı katkılarıyla hazırlanan programa vatandaşların büyük ilgisi oldu. Kırıkkale Belediye Başkanlığı önünde Jandarma Mehteran ve Atlı Birlikleri eşliğinde hareket ederek  Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’na gelen Sayın Valimiz Mehmet Makas, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mustafa Kaplan, MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, il protokolü, siyasi parti temsilcileri, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar ile birlikte Jandarma Mehteran gösterisini izlediler.
SAYIN VALİMİZ MEHMET MAKAS “KIRIKKALEMİZDE GURUR GÜNÜ YAŞIYORUZ”
Jandarma Mehteran takımı ve Atlı birliklerine büyük ilgi gösteren vatandaşlar program alanında hatıra fotoğrafları çektirdiler. Mehteran takımı gösterilerinin ardından Çelik Kanatlar gösterisine geçildi. Gösterilerin ardından Sayın Valimiz, program alanında bulunan öğrenciler ve vatandaşlar ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Program sonrası basın mensuplarına açıklamada bulunan Valimiz, “Kırıkkalemizde bugün bir gurur günü yaşıyoruz. Türk’ün Çağı, Türkiye Yüzyılı,hepimizin beklediği özlediği yüzyıla giriyoruz..Yüzüncüyıl kutlamalarında bütün kurumlarımız kendi görev alanlarıyla ilgili halkımızı onurlandıracak, gururlandıracak, Türkiye Yüzyılına Girişimizde heyecanı yaşatacak ve kutlu yürüyüşümüzün devamı için güzel gösteriler hazırladılar… Devletimiz ilelebet payidar kalacaktır. ..Dünyaya ecdadımızın yaptığı üzere adaleti hoşgörüyü, eşit dağılımı getirecek olan Aziz Milletimizdir. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinden bugün dünyadaki tüm mazlum ve masum coğrafyaya nasıl yardım ettiğimize bütün dünya şahittir..“ dedi
Gazze’de yaşanan olaylara değinerek, mazlum ve masum Gazze Halkının ümidinin Yüce Türk Milleti olduğunu ifade eden Sayın Valimiz, “Sadece soydaş coğrafyanın değil, bütün dünya coğrafyasının beklediği ve özlediği millet Aziz Türk Milleti’dir. ” dedi.
Yüzüncü Yılımız, Türk’ün Çağı, Türkiye Yüzyılımızın başlangıcı kutlu ve mübarek olsun diyerek sözlerine devam eden Sayın Valimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan Beyefendi başta olmak üzere, İçişleri Bakanı Sayın Ali Yerlikaya, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Sayın Arif Çetin’e programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese ve programa katılımlarından dolayı tüm Kırıkkale halkına teşekkür etti.

Scroll to Top