Sayın Valimiz Mehmet Makas, Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “2023 Yılı Sporun Enleri” ödül törenine katıldı.

Sayın Valimiz Mehmet Makas, Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “2023 Yılı Sporun Enleri” ödül törenine katıldı.

Ulusal ve uluslararası alanda ilimizi temsil eden ve başarı elde eden sporcularımıza düzenlenen ödül töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Açılış konuşmasını yapan Kırıkkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sırrı Zengin ve Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamza Güneş başarılı sporcuları tebrik ederek, Amatör Spor Haftalarını kutladı.

Bizim Geleceğimiz, Hayalimiz, Ümidimiz, Sevdamız Gençlerimizdir

“Gençlerimiz bizim her şeyimiz. Bütün geleceğimiz, hayalimiz, ümidimiz, sevdamız gençlerimizdir.” diyerek konuşmasına başlayan Sayın Valimiz Mehmet Makas, konuşmasının devamında devletimizin spor alanında yaptığı yatırımlara değinerek, bu alanda Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde ve Kırıkkalemizin de desteği ile daha da ileriye yürüyeceğimizi ifade etti.

Gazze’de yaşanan olaylara değinerek sözlerine devam eden Sayın Valimiz ecdadımızın dünyayı yönettiği dönemde dünyada adaletin ve huzurun sağladığını, dünyaya tekrar  adaletin, huzurun ve barışın Aziz Milletimiz ve gençlerimiz sayesinde geleceğini ifade etti.

En İyi Vatansever, Görevini En İyi Yapandır

Konuşmasına “En vatansever, görevini en iyi yapandır.” diyerek devam eden Sayın Valimiz, “Sporcu kardeşlerimiz de en iyisini yapacak, dünyada her müsabakada bayrağımızı göndere çektirecektir. Buna olan inancımız tamdır.” dedi.

Konuşmasının ardından Sayın Valimiz, branşlarında başarı gösteren sporculara çeşitli hediyeler verdi.

Düzenlenen törene Sayın Valimizin yanı sıra Vali Yardımcısı Mustafa Erkayıran, Belediye Başkan Yardımcısı Vedat Genç, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Barış Cücen, İl Müdürleri, Kırıkkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sırrı Zengin, antrenörler, sporcular ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Scroll to Top