Sayın Valimiz Mehmet Makas, kurum ziyaretleri kapsamında bir dizi ziyaret gerçekleştirdi

Sayın Valimiz Mehmet Makas, kurum ziyaretleri kapsamında;

➡️İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü,

➡️112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü,

➡️Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER)’ni ziyaret etti.

Ziyaretine ilk olarak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile başlayan Sayın Valimiz, kurum binasını gezerek incelemelerde bulundu. Kurumda görev yapan personellerle tek tek tanışarak çalışmalarında kolaylıklar dileyen Sayın Valimiz, yürütülen çalışmalar, faaliyetler ve projeler hakkında İl Afet ve Acil Durum Müdürü Abdullah Sarıçiçek’ten brifing aldı.

Kurumlar arası koordinasyon ve iş birliğinin önemine dikkat çeken Sayın Valimiz, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü olarak yaşanabilecek her türlü olumsuzluğa karşı etkili ve hızlı bir şekilde müdahale edilebilmesi için kurumun teçhizat ve donanım açısından hazırlıklı olması gerektiğini söyledi. Kurumun kendisini sürekli yenileyerek teknik ve bilimsel gelişmeleri yakından takip etmesinin kurumun sağlıklı işleyişi açısından önemli olduğuna dikkat çeken Sayın Valimiz, olaylara müdahale ekibi içerisinde yer alan personelin de gerek verilecek eğitimlerle gerekse yapılacak uygulamalı tatbikatlarla tam donanımlı bir şekilde hazır olması gerektiğini ifade etti.

Ziyaretine 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü ve GAMER birimi ile devam eden Sayın Valimiz, kurumda görev yapan personellerle tanışarak, çalışmalarında kolaylıklar diledi. Çağrı alıcı personeller ile görüşüp yapılan işlemler hakkında yerinde bilgi alan Sayın Valimiz, 112 Acil Çağrı Merkezi ve Gamer Müdürü Muhammed Ali Tekinay’dan yürütülen çalışmalar, faaliyetler ve projeler hakkında brifing aldı.

Scroll to Top