Sayın Valimiz Mehmet Makas ve eşi Elif Makas Hanımefendi, Kırıkkale İl Kültür Merkezi’nde düzenlenen “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” programına katıldı.

Sayın Valimiz Mehmet Makas ve eşi Elif Makas Hanımefendi, Kırıkkale İl Kültür Merkezi’nde düzenlenen “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” programına katıldı.
Program öncesi Engelli Bakım Merkezi ve Özel Bozdemir Bakım Merkezinden hizmet alan vatandaşlarımız tarafından üretilen ürünlerin yer aldığı serginin açılışını gerçekleştiren Sayın Valimiz ve eşi Hanımefendi, sergideki ürünler hakkında yetkililerden bilgi aldı.
Programda konuşma yapan Sayın Valimiz Mehmet Makas, engelli kardeşlerimizin her birinin bizim canımız olduğunu vurgulayarak, devletimizin engelli kardeşlerimizin sosyal hakları için son yirmi yılda büyük mesafeler katettiğine değindi. 
Konuşmasının devamında “En büyük imtihanı engelli kardeşlerimiz veriyor. Biz onların hayatını kolaylaştırma bağlamında bütün imkanlarımız ve kabiliyetimiz ile engelli kardeşlerimizin ve kıymetli ailelerimizin emrindeyiz.” dedi. 
2023 yılı içerisinde engelli vatandaşlarımıza devletimiz tarafından sunulan hizmetler hakkında bilgiler verilmesi ile devam eden program, bakım merkezlerinden hizmet alan bireylerin çeşitli gösterileri ve müzik dinletisinin akabinde toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
Programa Sayın Valimiz Mehmet Makas ve Eşi Elif Makas hanımefendinin yanı sıra, Mühimmat ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ali Durmuş, Vergi Mahkemesi Başkanı Ömer Şahin,  Baro Genel Sekreteri Av. Neşe Zeyrek, Vali Yardımcıları Ahmet Ferhat Özen ve Mustafa Erkayıran, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, İl Jandarma Komutanı V. Albay Cihan Sanlı, AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Engin Pehlivanlı, Saadet Partisi İl Başkanı Veysel Kutluca, İyi Parti İl Başkanı Yavuz Kuzucu, il müdürleri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Scroll to Top