Sayın Valimiz Mehmet Makas, Yahşihan ilçesi Yenişehir Mahallesi’ndeki 294. sokağa kentleşme, çevre ve yerel yönetimler alanında “Hocaların hocası” olarak anılan Prof. Dr. Ruşen Keleş’in adının verildiği sokağın açılış törenine katıldı.

Sayın Valimiz Mehmet Makas, Yahşihan ilçesi Yenişehir Mahallesi’ndeki 294. sokağa  kentleşme, çevre ve yerel yönetimler alanında “Hocaların hocası” olarak anılan Prof. Dr. Ruşen Keleş’in  adının verildiği sokağın açılış törenine katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende konuşma yapan Sayın Valimiz Mehmet Makas, ” Bir alim demek,bir alem demektir. Ruşen hocam bir asırlık ömründe sadece Türkiye’de değil dünyaya alanında hizmet etmiş bir büyüğümüzdür. Değerlerimize sağlıklarında kıymet vermek gerekir. Bu değeri kendilerine sokağa ismini vererek atfettikleri için belediye başkanımıza ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. İnşallah bu caddede nice güzel öğrencilerimizin yürümesini, Kırıkkale Üniversitemizde Ruşen Keleşler gibi değerler yetişmesini Yüce Rabbim’den temenni ediyorum.  ” dedi.

Açılış törenine Yahşihan Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, akademisyenler, öğrencilerimiz ve vatandaşlarımız katıldı.

Scroll to Top