Sayın Valimiz Mehmet Makas’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 104. yıl dönümünü ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunu büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.
Bu anlamlı gün, milletimizin kendi kaderini tayin etme iradesinin ve egemenliğinin simgesidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, zorlu bir mücadeleden sonra kazanılan bu zafer, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna zemin hazırlamıştır.
Atatürk, milletimizin geleceğine olan inancının bir göstergesi olarak, bu anlamlı günü çocuklarımıza armağan etmiştir. Çocuklarımız, milletimizin umutları ve yarınlarıdır. Çocuklarımızın yüzlerindeki gülümseme bizlerin geleceğe olan umudunu arttırıyor. Onlara en iyi eğitimi ve imkânları sunarak, daha güçlü ve müreffeh bir Türkiye inşa etmek hepimizin görevidir.
Bugün, geçmişimizin mirasını daha da güçlendirmek ve çocuklarımıza daha iyi bir dünya bırakmak için bir fırsattır. Onlara sevgiyle yaklaşarak, değerlerimizi aktararak ve onları cesaretlendirerek, geleceğimizin daha parlak olmasını sağlayabiliriz.
Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimiz olmak üzere, tüm kahramanlarımızı saygıyla anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tüm çocuklarımız ve milletimiz için kutluyorum.

Mehmet MAKAS

Kırıkkale Valisi

Scroll to Top