SAYIN VALİMİZ MEHMET MAKAS’IN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Engelli vatandaşlarımızın varlığı ve katkıları, toplumumuzun zenginliği ve gücüdür. 
Engelli olmak, bir engel değildir. Engelli vatandaşlarımız da tıpkı diğer insanlar gibi, hayata eşit şekilde katılma, eğitim alma, çalışma ve üretme hakkına sahiptir. Toplum olarak, engelli kardeşlerimizin bu haklarını kullanmalarını kolaylaştırmak, onların önündeki engelleri kaldırmak ve engelsiz bir yaşam sürmeleri için gerekli düzenlemeleri yapmak hepimizin görevidir.
Bu vesileyle, engelli kardeşlerimizin karşılaştığı zorluklara dikkat çekmek, toplumda farkındalık oluşturmak ve engellilere karşı önyargıların yıkılması için hepimize önemli görevler düşmektedir.
Engelli kardeşlerimizin azim ve kararlılığıyla, her alanda önemli başarılara imza attıklarını biliyoruz. Onların bu başarıları, hepimize ilham kaynağı olmaktadır.
Devlet olarak, engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek için birçok çalışma yürütmekteyiz. Ülkemizde son yıllarda yaşanan gelişmeleri daha da ileri taşımak üzere engellilik alanındaki ulusal vizyonumuzu ve yol haritamızı ortaya koyan “2030 Engelsiz Vizyon Belgesi” ile engelli vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerini daha da genişlettik ve onların topluma daha fazla katılımını sağladık.
Engelli kardeşlerimizin sorunlarını çözmek ve onlara daha iyi bir yaşam sunmak için tüm kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte çalışmaya devam edeceğiz.
Bu vesileyle, Engelliler Haftası’nı tüm engelli kardeşlerimize en içten dileklerimle kutlar, onlara ve ailelerine sağlık, mutluluk ve huzurlu bir yaşam dilerim. Unutmayalım ki, engellilerimiz bizden farklı değil, bizden birer parçadır.

Scroll to Top