SAYIN VALİMİZ MEHMET MAKAS’IN İDARECİLER GÜNÜ MESAJI

      Mülki İdare Amiri Arkadaşlarımız,Kaymakamlarımız, Vali Yardımcılarımız toplumun her kesimini kucaklayan, adil ve hakkaniyetli bir yönetim anlayışıyla görev yapan kişilerdir. Devletin sadece varlığını ve gücünü değil şefkatini de temsil eden idarecilerimiz, toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanmasında, ekonomik kalkınmanın gerçekleştirilmesinde ve sosyal refahın artırılmasında önemli bir rol oynamaktadır.
        Mensubu olmaktan büyük onur duyduğum idarecilik mesleğinin bu anlamlı gününde, ülkemizin her köşesinde üstün bir gayret, yüksek vazife bilinci ve inançla çalışan tüm meslektaşlarımın “İdareciler Günü”nü kutluyorum. İdarecilerimiz, görevlerini yerine getirirken, halkımızın ihtiyaç ve beklentilerini göz önünde bulundurmalı, “İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın” esasını düstur edinmeli ve büyük fedakarlıklarla kendilerini milletimizin hizmetine vakfederek onları en iyi şekilde temsil etmelidir. Kendisini vatanına ve milletine adayan, vatandaşa efendilik eden değil hizmet eden hizmetkar idarecilerimizin, sorumluluklarını yerine getirirken, dürüst, ilkeli ve tarafsız bir şekilde hareket etmeleri gerektiğini düşünüyorum.
        Bu vesile ile görevi başında şehit olanlar başta olmak üzere hayatta olmayan idarecilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, yurdumuzun dört bir köşesinde milletimizin huzuru, refahı ve devletimizin bekası için fedakârca çalışan tüm meslektaşlarıma görevlerinde başarılar diliyorum.

                                                                                                                                                                Mehmet MAKAS
                                                                                                                                                                  Kırıkkale Valisi

Scroll to Top