Vali Yardımcımız Mustafa Erkayıran, İstihdam Odaklı Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı’nın 1.Oturumuna katıldı.

Vali Yardımcımız Mustafa Erkayıran, İstihdam Odaklı Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı’nın 1.Oturumuna katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinesinde düzenlenen çalıştayda İstiklal Marşı ve Saygı Duruşunun akabinde programda konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Rıza Aydın, çalıştay hakkında genel bilgiler vererek katılımcılara teşekkür etti. Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı, iş dünyasının nitelikli eleman, iş kanunları ve finansman olmak üzere 3 temel sorununun olduğundan bahsederek, yatırımcıların mesleki ve teknik eğitimi yeterli düzeyde almış nitelikli elemana ulaşması amacıyla düzenlenen çalıştayın hayırlar getirmesini diledi.

Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan “Mesleki ve Teknik Eğitim Bilgilendirme” videosu sunumunun akabinde Mesleki Eğitimde İstihdamı Artırabilirlik, Mesleki Eğitimde Program,Yönetici, Öğretmen ve Öğrenci Niteliği, Mesleki Eğitimde Rehberlik Çalışmaları, Mesleki Eğitimde Dijital Dönüşüm başlıkları altında 6 masada çalıştay grupları oluşturuldu.

Çalıştay sonunda Vali Yardımcımız Mustafa Erkayıran gerçekleşen çalıştayın ilimize, ülkemize, yatırımcılarımıza ve gençlerimize hayırlara vesile olmasını diledi.

Scroll to Top