Valimiz Sayın Mehmet Makas ilimizde görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya gelerek sohbet etti, gündeme dair sorularını cevaplandırdı.

Valimiz Sayın Mehmet Makas ilimizde görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya gelerek sohbet etti, gündeme dair sorularını cevaplandırdı.

“Bizim şiarımız “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” şiarıdır. Önceliğimiz insandır.” diyerek konuşmasına başlayan Sayın Valimiz, Türkiye’de asayiş olayları yönünden güvenli şehirler arasında Kırıkkale’nin ilk onlarda yer aldığını ve nedeninin de Kırıkkale insanının güzelliğinden kaynaklı olduğunu ifade etti. Kırıkkale’nin devletine ve milletine bağlı, güvenlik güçlerine saygılı insanlardan oluşan bir şehir olduğunu belirten Sayın Valimiz Kırıkkalemizin nüfusunu eski yıllarda ki gibi artırmak için istidamın, yatırımcı sayısının artırılmasının ve köylerimizin refah düzeyinin yükseltilerek eski canlılığına kavuşturulmasının önemli olduğuna değindi.

Kırıkkale’nin, Türkiye’nin son 20 yılda kazanmış olduğu büyüme ivmesini yakalayan bir il olduğuna belirten Sayın Valimiz konuşmasının devamında “ Güzel çalışmalar yapılmış. Daha güzel hale nasıl getirebiliriz, onun çalışmasını yapacağız. Hedef olarak belirttiğim her işi yapmak için birlikte yürüyeceğiz.” dedi.

Kamu yönetiminde vatandaşı memnun eden devletin başarılı olduğuna değinen Sayın Valimiz “Biz bunu devam ettireceğiz. Beraber yönetme anlayışında da en yakın paydaş olarak, basın olarak sizi yanımızda görmek istiyoruz. “ dedi.

Basın camiası olarak toplumsal olaylar hakkında devletin herşeyden zamanında bilgilendirilmesinin önemli olduğunu ifade eden Sayın Valimiz program sonrası Basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Programa Valimiz Mehmet Makas’ın yanı sıra, İl Jandarma Komutanı J.Kd. Alb. Barış Cücen, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, yerel ve ulusal medya kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Scroll to Top